४ मंसिर २०८०, सोमबार

काठमाडौँ । इजरायलमा हमास समूहले गत अक्टोबर ७ तारिखमा आक्रमण गरी बन्धक बनाएर गाजातर्फ लगेकामध्येमा नेपाली विद्यार्थी विपिन जोशीको अवस्था अझै अज्ञात नै रहेको छ ।

दक्षिणी इजरायलको किबुज–अलमिममा हमास समूहले आक्रमण गरी बन्धक बनाएर गाजातर्फ लगेकामध्येमा जोशी पनि रहेको इजरायल डिफेन्स फोर्सका प्रवक्ताले जानकारी दिएको इजरायलको तेल अबिबस्थित नेपाली राजदूतावासले जनाएको छ ।

जोशीको पछिल्लो अवस्थाबारे यकिन गर्न नसकिएको, निज हालसम्म पनि सम्पर्कविहीन नै रहेको र खोजीकार्य जारी रहेको दूतावासले आज जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

यसैबीच डिफेन्स फोर्सले हमासले बन्धक बनाएका दुई जनालाई अस्पताल लगेको देखिने एक भिडियो सार्वजनिक गरेको छ । जसमा एक थाई नागरिक रहेको र एक नेपाली नागरिक रहेको भनिएको छ, तर यसको आधिकारिक पुष्टि भने हुन सकेको छैन । तीमध्ये एउटालाई घिच्याउँदै र एउटा घाइेतलाई स्ट्रेचरमा राखी लगेको देखिन्छ । नेपाली नागरिकलाई हमासले अस्पताल लगेको पुष्टि भएमा ती विपिन जोशी नै हुन सक्ने अड्कल गरिएको छ र यो भिडियोबारे थप बुझेर सत्य पत्ता लगाउन कोसिस गरिरहेको नेपाली राजदूतावासले जनाएको छ ।

LIVE TV